مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی FUT+FUE

بانوان و آقایانی که از ریزش موی شدید رنج می‌برند، می‌توانند با بهره‌گیری از کاشت مو به روش ترکیبی FUT و FUE دوباره شاهد رویش مو باشند. ابتدا باریکه‌های پیوند از پوست سر جدا می‌شود، زمانی که دیگر باریکه‌ای وجود نداشت، متخصص از روش FUE بهره می‌گیرد؛ به این ترتیب در روش ترکیبی تعداد گرافت‌های بیشتری از سر جدا و کاشته می‌شود. بنابراین بهتر است به‌جای بحث درباره این که روش FUT بهتر است یا روش FUE، از هر دوی این روش‌های موثر به طور همزمان بهره گرفت تا بتوان حداکثر گرافت‌های لازم را برای کاشت به دست آورد. کاشت مو به روش ترکیبی نتیجه‌ای طبیعی و چشمگیر را به دست می‌دهد و موها پرپشت‌تر از زمانی می‌شود که هر یک از روش‌ها به تنهایی انجام می‌شد.

ترکیبی

چنانچه بیمار بانک موی محدودی داشته باشد، لازم باشد تعداد گرافت‌ها به حداکثر رسانده شود و از ناحیه اهدا کننده برای آینده محافظت شود، بهترین رویکرد بهره‌گیری همزمان از موثرترین روش‌های کاشت مو در جهان یعنی کاشت مو به روش ترکیبی FUT (جراحی برداشت باریکه مو) و FUE است. کاشت مو ترکیبی درمانی بسیار سریع است و بیش از 5000 گرفت را می‌توان در یک جلسه کاشت.
متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش موفقیت‌آمیز کاشت موی ترکیبی را برای درمان ریزش مو توصیه می‌کنند. با استفاده از این روش می‌توانید بر مشکل ریزش مو غلبه کنید و پس از فقط یک جلسه موهایی پرپشت‌تر داشته باشید. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان ریزش و کم پشتی مو با روش ترکیبی fut و fue می‌توانید با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس بگیرید.

علت ریزش مو

ریزش مو علل متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به وراثت، سن، استرس، آسیب دیدن مو در اثر آلودگی‌های شیمیایی یا فیزیکی، ناهنجاری‌های ژنتیکی ساقه مو، اختلال‌های سیستم ایمنی، سوختگی، عفونت، التهاب، کشیده شدن موها و آسیب دیدن فولیکول‌های مو اشاره کرد. درمان مناسب با توجه به علت اصلی ریزش مو انتخاب می‌شود.

روش های کاشت مو

FUT

tarkibimoo1

در روش FUT یا FUSS باریکه مو از پشت سر، یعنی در نقطه‌ای که پوست شل است، برداشته می‌شود. ناحیه اهدا کننده بخیه زده می‌شود و پس از التیام یافتن زخم اسکار (جای زخمی خطی) باقی می‌ماند که عموماً جلب توجه نمی‌کند. متخصص گرافت‌ها (پیوندها) را یک به یک زیر میکروسکوپ از باریکه جدا می‌کند.

روش FUSS درمانی بسیار پیچیده و ظریف است. متخصص باید آن‌قدر مهارت داشته باشد که بتواند باریکه پوست را بدون آن که فولیکول‌های لبه‌های زخم را قطع کند، جدا کند و سپس زخم را با به‌جا گذاشتن حداقل اسکار ببندد. کسب مهارت در جداسازی گرافت‌ها نیاز به آموزش و تمرین بسیار دارد.

FUE 

ترکیبی fue

در روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) فولیکول‌های مو یک به یک از ناحیه اهداکننده جدا و در ناحیه دریافت کننده کاشته می‌شود. FUE جدیدترین تکنیک جراحی کاشت مو به شمار می‌آید.
متخصص تک تک واحدهای فولیکولی را با لوله فلزی تیزی، به نام پانچ، جدا می‌کند. متخصص می‌تواند پانچ را با دست یا با وصل کردن به منبع نیرو بچرخاند تا از سطح پوست عبور کند؛ مسلماً چرخش خودکار پانچ روش آسان‌تری برای استخراج گرفت‌ها است.
تکنیک FUE با هدف جلوگیری از ایجاد جای زخم خطی روش FUT ابداع شد. پس از کاشت مو به روش FUE هیچ جای زخمی روی ناحیه اهداکننده باقی نمی‌ماند. بااین حال پس از التیام یافتن زخم‌ها اسکارهای کوچکی به صورت نقاط سفیدرنگ یا بدون مو روی پوست سر باقی می‌ماند، که فقط در صورت بررسی از نزدیک مشخص می‌شود. هرچند نمی‌توان گفت که پس از FUE جای زخم باقی نمی‌ماند، اما این اسکار بسیار کوچک است و موها روی آن را به خوبی می‌پوشاند.

چه زمانی از روش ترکیبی استفاده کنیم

در شرایط زیر بهتر است که کاشت مو به روش ترکیبی FUT و FUE انجام شود.

  1. • چنانچه تعداد زیادی گرفت، برای مثال 5000 گرفت لازم باشد، به روش ترکیبی می‌توان تعداد زیادی گرافت را با تحمیل فشار کمتر به ناحیه اهدا کننده استخراج کرد و بر محدودیت‌های هر یک از دو روش به تنهایی فائق آمد.
  2. • چنانچه در اثر جراحی‌های قبلی یا ریزش موی شدید بانک مو بسیار محدود باشد، به روش ترکیبی می‌توان تعداد قابل قبولی گرفت به دست آورد.
  3. • اگر در گذشته درمان FUT به روش مناسبی انجام نشده باشد و جای زخم ناخوشایندی باقی مانده باشد، روش ترکیبی با هدف رفع اسکار و کاشت گرفت‌های بیشتر انجام می‌شود.

کاشت مو به روش ترکیبی

tarkibimoo3

کاشت مو ترکیبی این امکان را برای متخصص فراهم می‌آورد تا بتواند حداکثر تعداد گرافت‌ها را بدون فشار آوردن به ناحیه اهدا کننده استخراج کند و با کاشت حداکثر تعداد گرافت‌ها ناحیه درمان را با بهره‌گیری از این رویکرد ایمن و متعادل پرپشت کند.
در بعضی موارد که به تعداد زیادی فولیکول نیاز است، با انجام همزمان جراحی کاشت باریکه مو و استخراج واحد فولیکولی می‌توان نیاز بیمار را برآورده کرد. نتیجه کاشت مو ترکیبی بهتر از هر یک از روش‌ها به تنهایی است و چون مقداری از گرافت‌ها به روش برداشت باریکه و مقداری به روش FUE استخراج می‌شود، پوست سر تحت فشار قرار نمی‌گیرد و احتمال آسیب دیدن آن پس از درمان به حداقل می‌رسد. کاشت مو ترکیبی روشی متعادل برای استخراج تعداد زیادی گرافت ( 5000 ـ 3000) بدون آسیب زدن به ناحیه اهدا کننده و از بین بردن قابلیت آن برای استخراج مجدد در آینده است. چون در این روش از بخیه‌های تریکوفیتیک استفاده می‌شود، جای زخم پشت سر بسیار جزیی است و به سختی دیده می‌شود. جلسات کاشت مو در دو روز متوالی انجام می‌شود: در روز اول استخراج واحد فولیکولی (FUE) و روز دوم آن برداشت باریکه مو (FUT ) انجام می‌شود. کاشت موی ترکیبی درمانی ایمن است که نتیجه‌ای چشمگیر و طبیعی را بدون ایجاد عوارض متعدد به دست می‌دهد. موهای کاشته شده طبیعی و دائمی است و تا پایان عمر رشد می‌کند.

دوران بهبود

کاشت طبیعی مو نسبت به اکثر جراحی‌های زیبایی تهاجم کمتری دارد، بااین حال بیمار باید مراقبت‌های لازم را رعایت کند تا ظرف 14 ـ 7 روز به طور کامل بهبود بیابد.
فولیکول‌های کاشته شده مشخص و بسیار حساس است و به راحتی درمی‌آید. اگر گرافت از دست برود، محل پیوند خونریزی خواهد کرد، بنابراین اصلاً نباید ناحیه تحت درمان را خاراند و دستکاری کرد، چون با این کار تراکم و پرپشتی موها کمتر می‌شود. به هیچ‌وجه نباید رویه‌های زخم‌ها را کند، چون با این کار فولیکول‌های به تازگی کاشته شده آسیبی دائمی می‌بیند. برای به حداقل رساندن عفونت و جدا کردن رویه‌های زخم‌ها باید ناحیه درمان را در دوران بهبود تمیز نگه داشت.
دوران بهبود کاشت مو برای تمام بیماران یکسان نیست و چگونه طی شدن آن به عامل‌های زیر بستگی دارد:

  1. • تکنیک به کار برده شده
  2. • ناحیه اهدا کننده: تعداد فولیکول‌های استخراج شده
  3. • ناحیه دریافت کننده: تعداد فولیکول‌های کاشته شده

عوارض

احتمال بروز عفونت پس از کاشت مو نادر است. اکثر بیماران یک تا دو روز بعد از جراحی بهبود می‌یابند. بیمار در روز نخست پس از درمان احساس گرفتگی یا بی‌حسی در پوست سر می‌کند و پس از چند روز پیشانی‌او احتمالاً اطراف چشم‌ها متورم می‌شود. البته این ورم کردن جزء روند طبیعی درمان است و پس از دو تا سه روز برطرف می‌شود.

هزینه

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی FUT و FUE به تعداد گرافت‌های مورد نیاز و تعداد جلسات درمان بستگی دارد.

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو