مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

درمان ریزش مو و کاشت مو با روش PRP

بسیاری افراد به دنبال داشتن سر پر از مو بوده و تمایلی به انجام عمل جراحی برای این کار ندارند. این افراد می‌توانند از تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت (PRP) به این منظور استفاده کنند. این روش نه تنها یکی از موثرترین تکنیک‌های موجود برای جوان‌سازی پوست است، بلکه علاوه بر این امکان استفاده از آن به عنوان یک روش درمان جایگزین برای عمل جراحی کاشت مو نیز وجود دارد. در حقیقت تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت باعث تحریک پیازهای موی خفته موجود در ناحیه سر شده و شروع مجدد رشد موهای ضخیم از آن‌ها برای هر دوی مردان و زنان را به همراه دارد. به این ترتیب تمام افرادی که علاقه‌مند به بهبود شرایط ناشی از ریزش موی خود هستند، می‌توانند از این روش برای رفع مشکل خود استفاده کنند. توجه داشته باشید تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت یک روش درمان غیر جراحی جالب توجه است که برای افرادی که نیاز به تحریک پیازهای مو برای رویش مجدد دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

prp

ریزش مو در بین خانم‌ها می‌تواند در نتیجه بسیاری عوامل طبیعی ایجاد شود. به هر حال امروزه با استفاده از روش تزریق پی آر پی می‌توان امید داشت فرآیند رویش مجدد مو در خانم‌ها شروع شده و بدون نیاز به عمل جراحی اعتماد به نفس فرد نسبت به شرایط خود بهبود یابد. برای مشکل ریزش موی مردانه، تزریق پپی آر پی به معنی برخورداری از رویش موی کامل در تمام ناحیه سر بدون نیاز به عمل جراحی است. به این ترتیب در صورتی که برای استفاده از یک روش غیر جراحی برای رشد مجدد موهای نازک شده یا از بین رفته آماده هستید، تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. در جلسه مشاوره متخصصینکلینیک تخصصی پوست و مو رازی  متوجه خواهید شد که آیا شما متقاضی مناسب برای این روش هستید و همچنین با روند درمان آشنا می‌شوید. برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

نتایج درمان

درمان مشکل رویش مو با تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت (PRP)

prp4

از دست دادن و ریزش موها یکی از نگرانی‌های اصلی برای بسیاری از مردان و زنان بوده و می‌تواند در نتیجه شرایط سنی، ژنتیک، تغییرات هورمونی، شرایط درمانی یا حتی به خاطر استفاده محصولات بهداشتی و یا نحوه شانه زدن و بستن موها ایجاد شود. به هر حال با پیشرفت‌های اخیر انجام شده در حوزه ترمیم مو، امروزه از روش‌های درمان جدید برای رفع این مشکل استفاده می‌شود. به این ترتیب درمان ریزش مو با پی آر پی یک روش غیر جراحی رو به رشد برای آقایان و خانم‌ها است که می‌تواند نتایج قابل توجه در درمان و بهبود آهسته شدن فرآیند رشد مو، متوقف شدن و حتی بازگشت شرایط حاصل از ریزش مو به حالت عادی برای فرد به همراه داشته باشد. علاوه بر این پی آر پی موی سر می‌تواند دارای نتایج درمانی قابل توجه برای افراد مبتلا به ریزش موی سکه ای و نیز نازک شدن ابروها باشد.

انواع مختلف شرایط ریزش مو

پنج نوع اصلی ریزش مو (آلوپسی) در بین افراد به شرح زیر مشاهده می‌شود:

  1. 1.ریزش موی آندروژنتیک: الگوی ریزش موی مردانه و الگوی ریزش موی زنانه با ریزش موی آندروژنتیک ارتباط دارند.
  2. 2.ریزش موی سکه‌ای: این شرایط یک مشکل مربوط به عملکرد سیستم ایمنی است که در آن سلول‌های سفید خون به پیازهای مو حمله کرده و باعث ریزش مو با یک الگوی دایره‌ای بر روی سر می‌شود. معمولاً، این مشکل با گذشت چند ماه به خودی خود برطرف شده و شرایط رویش مو به حالت اولیه باز می‌گردد. توجه داشته باشید افزایش سطح استرس به صورت یک‌باره (برای مثال در مواردی مثل مرگ یکی از اعضای خانواده، ورشکستگی مالی، بیماری فرزند، و سایر موارد مانند آن) می‌تواند با ایجاد شرایط ریزش موی سکه‌ای ارتباط داشته باشند.
  3. 3.تلوژن افلوویوم: در این شرایط، پیازهای مو در مرحله رشد تلوژن باقی مانده و در ارتباط با مرحله رشد آناژن با مشکل مواجه می‌شوند. تلوژن افلوویوم اغلب پس از جراحی به عنوان یک واکنش نسبت به ماده بی‌حسی ایجاد شده یا با کاهش وزن زیاد، استرس بیش از حد، و بارداری ارتباط دارد.
  4. 4.ابتلا به سایر بیماری‌ها: ابتلا به دیابت، لوپوس، و عملکرد نامناسب غده تیروئید همگی می‌توانند با ریزش مو ارتباط داشته باشند.
  5. 5. شرایط تغذیه: رژیم‌های غذایی دارای سطح پایین پروتئین، آهن، روی، و برخی ویتامین‌های خاص (A، 6B، 12B، C، و D) می‌تواند با ریزش مو ارتباط داشته باشند. علاوه بر این مقدار زیاد انسولین در خون (هایپرانسولینمی) و نیز مقاومت نسبت به انسولین (هنگامی که مقدار زیادی از انسولین برای انتقال قند از خون به سلول‌ها لازم باشد) هر دو می‌توانند با ابتلا به ریزش مو ارتباط داشته باشند. این شرایط معمولاً در نتیجه مصرف رژیم غذایی حاوی سطح بالای کربوهیدرات‌ها ایجاد می‌شود.

افراد مناسب برای ترمیم مو با روش PRP

بهترین افراد برای ترمیم شرایط ریزش مو با استفاده از تزریق PRP افرادی هستند که فرآیند نازک شدن موی آن‌ها در مراحل اولیه قرار داشته و هنوز پیازهای موی فعال و نیمه‌فعال در ناحیه سر آن‌ها وجود دارد. در حقیقت این پیازهای مو دیگر موی لازم را تولید نکرده یا کیفیت موی تولید شده از آن‌ها پایین است. به این ترتیب افراد مناسب برای استفاده از روش تزریق پی آر پی مردان و زنانی هستند که با نازک شدن مو یا ریزش آن در نتیجه شرایط عادی مواجه شده باشند. این افراد می‌بایست از سطح سلامت مناسب برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه از شرایط درمان و نتایج آن داشته باشند.

از سوی دیگر برخی افراد برای تزریق پی آر پی مناسب نیستند. برای مثال افراد دچار مشکلات خونریزی شامل مشکلات مربوط به لخته شدن خون و نیز سطح پایین پلاکت، افراد دارای سابقه ابتلا به سرطان و نیز افرادی که اخیراً دچار عفونت خونی شده‌اند، نباید تا زمان تثبیت شرایط خود از این درمان استفاده کنند. علاوه بر این تزریق PRP برای افراد سیگاری، افراد دارای فشار خون پایین ناپایدار و افرادی که از درمان با کورتیزون استفاده می‌کنند، مناسب نیست.

مزایای تزریق پی آر پی

مزایا پی آر پی

درمان مشکلات رویش مو با پی آر پی به لطف پیشرفت‌های انجام شده در حوزه پزشکی بیش از پیش توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایای اصلی این درمان به شرح زیر هستند:

  1. 1. ایمنی: در این روش فقط از سلول‌های خونی بدن خود فرد برای درمان استفاده می‌شود. به همین خاطر در این شرایط احتمال پس زدن تزریق یا مشاهده واکنش آلرژیک به درمان بسیار پایین است.
  2. 2. حداقل ناراحتی: به خاطر اینکه در این روش از عمل جراحی استفاده نمی‌شود، بیمار پس از درمان با سطح ناراحتی بسیار پایین مواجه شده و این ناراحتی شبیه به شرایط نمونه‌گیری از خون در جلسات منظم معاینه پزشک است.
  3. 3. راحتی: تزریق PRP نیازی به استراحت یا بهبودی ندارد. به این ترتیب بیمار می‌تواند بلافاصله پس از تکمیل درمان رانندگی کرده و فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید.
  4. 4. موثر بودن: این درمان یک روش موثر برای استفاده افراد مختلف است. به این ترتیب مشاهده نتایج این درمان احتمالاً با گذشت حدود سه ماه شروع خواهد شد، هر چند مشاهده نتایج کامل به حدود یک سال زمان نیاز خواهد داشت.

هنگامی که فرآیند رشد عادی موها دوباره آغاز شد، نتایج حاصل از درمان می‌تواند مزایای چشمگیر در ارتباط با وضعیت ظاهری و نیز سطح اعتماد به نفس فرد داشته باشد. به این ترتیب رشد مجدد مو در کل ناحیه سر باعث می‌شود ظاهر فرد جوان‌تر و در برخی موارد سالم‌تر به نظر برسد. در واکنش به این شرایط، احتمالاً فرد تمایل بیشتر برای حضور در موقعیت‌های اجتماعی و محل کار پیدا خواهد کرد. در حقیقت تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت برای تمام افرادی که موهای آن‌ها نازک شده می‌تواند مناسب باشد. به هر حال، نتایج این درمان در صورت ایجاد شرایط آلوپسی یا مشکلات سیستم ایمنی که می‌توانند به پیازهای مو حمله کنند، احتمالاً با تغییر و بازگشت به شرایط قبل از درمان همراه خواهد بود.

روش درمان

 prp6

به عنوان یک درمان غیر تهاجمی، در این روش پلاسمای گرفته شده از خون فرد در مدت کمتر از 60 دقیقه در مطب پزشک به نواحی مختلف سر تزریق خواهد شد. این درمان با گرفتن مقدار کمی خون از بیمار و قرار دادن نمونه خون گرفته شده در یک دستگاه سانتریفیوژ برای چرخش آن با سرعت زیاد به منظور جداسازی پلاکت‌ها از مابقی اجزای خون آغاز می‌شود.

در مرحله بعد، از بی‌حسی موضعی بر روی ناحیه سر استفاده شده و پلاسمای غنی شده با پلاکت به نواحی دچار مشکل رویش مو بر روی سر تزریق می‌شود. در نهایت، از روش میکرو نیدلینگ بر روی سر استفاده می‌شود تا به این ترتیب با ایجاد آسیب‌ها و کانال‌های بسیار ریز در پوست، فعال‌سازی پی آر پی و نفوذ آن به لایه‌های عمیق‌تر پوست امکان‌پذیر گردد.به منظور برنامه‌ریزی این درمان لازم است یک جلسه مشاوره اولیه با پزشک قبل از شروع درمان انجام شده و پس از درمان برنامه‌های حفظ و نگهداری نتایج درمان برای حدود نه ماه تا یک سال ادامه پیدا کند.

بهبودی و نتایج

پس از این درمان نیازی به استراحت وجود نداشته و بیمار می‌تواند بدون محدودیت یا مشکل فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید. در اکثر موارد، بیمار ممکن است با مقداری قرمزی، ورم و ناراحتی در نواحی تزریق مواجه شود و این علائم احتمالاً تا 48 ساعت ادامه خواهند یافت. با وجودی که نتایج این درمان در بین افراد متفاوت است، نتایج زیبایی ناشی از آن معمولاً با گذشت 4 تا 6 ماه از جلسه درمان اولیه مشاهده شده و بهبود در شرایط فرد تا یک سال کامل پس از درمان ادامه می‌یابد.

تزریق پی آر پی یک روش دارای نتایج دائمی برای ریزش مو نیست و لازم است این درمان هر 12 تا 18 ماه بر روی بیمار تکرار شود. لازم است توجه داشته باشید استفاده از این روش نمی‌تواند تشکیل پیازهای مو در نواحی خاص سر که قبلاً طاس و کچل شده را به همراه داشته باشد. در حقیقت از این روش معمولاً برای بازگشت شرایط پیازهای موی آسیب‌دیده به وضعیت عادی و رشد موی ضخیم‌تر و بلندتر استفاده می‌شود.

آیا این روش خطرات خاص برای بیمار به همراه دارد؟

به خاطر اینکه در این روش از خون خود فرد برای درمان استفاده می‌شود، احتمال مشاهده آلرژی یا پس زدن تزریق توسط بدن وجود ندارد. علاوه بر این، با استفاده از مایع امنيوتيك در این درمان احتمال مشاهده واکنش آلرژیک در محل‌های تزریق بطور مشخص کاهش خواهد یافت.

هزینه

هزینه این درمان با توجه به پزشک انتخاب شده برای درمان و محل انجام آن متفاوت می‌باشد. علاوه بر این، هر چه حجم ناحیه تحت درمان گسترش یابد، هزینه درمان نیز بیشتر خواهد شد.

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو